-
पीएलसी स्पेयर पार्ट्स
-
धीरे से नेवादा पार्ट्स
-
एबीबी मॉड्यूल
-
आईसीएस ट्रिपलएक्स पीएलसी
-
जनरल इलेक्ट्रिक पीएलसी
-
Triconex DCS
-
हनीवेल स्पेयर पार्ट्स
-
वुडवर्ड मॉड्यूल
-
एमर्सन ईप्रो
-
एलन ब्रैडली मॉड्यूल
-
इमर्सन डेल्टा वी डीसीएस
-
श्नाइडर इलेक्ट्रिक पार्ट्स
-
फॉक्सबोरो पार्ट्स
-
वेस्टिंगहाउस ओवेशन
-
योकोगावा मॉड्यूल
-
बाचमन मॉड्यूल
-
हिमा पीएलसी
-
सीमेंस मॉड्यूल
-
बीआर मॉड्यूल
-
डीसीएस स्पेयर पार्ट्स
-
एमईजीटी वीबीएम
-
वेनेबल इंस्ट्रूमेंट्स
-
रहमतीहमारा सबसे अच्छा सप्लायर और दोस्त ब्राउन लुओ, उसकी विचारशील सेवा के लिए धन्यवाद! हम इतनी अच्छी कंपनी के साथ सहयोग कर रहे हैं! -
लिंडा वेलिचोवाहम सुमसेट इंटरनेशनल ट्रेडिंग कं, लिमिटेड कंपनी के साथ कई वर्षों से सहयोग कर रहे हैं। वे हमारे अच्छे साथी हैं और हमेशा सर्वोत्तम मूल्य और दयालु सेवा प्रदान करते हैं! -
मोहम्मद खानसुमसेट इंटरनेशनल ट्रेडिंग कं, लिमिटेड कंपनी एक विश्वसनीय भागीदार है, हम इससे सामान आयात करते हैं। अच्छी गुणवत्ता वाले उत्पादों और समय पर सेवा प्राप्त करते हुए। यह हमारा लंबे समय तक सहयोगी होगा!
DS200NATOG3A General Electric Mark V High-Precision Voltage Feedback Scaling Board
| ब्रांड | सामान्य विद्युतीय | मॉड्यूल संख्या | DS200NATOG3A |
|---|---|---|---|
| सूची | मार्क वी | बिक्री मूल्य | $3000 |
| स्थिति | स्टॉक में | मूल | यूएसए |
| समय सीमा | 3-5 कार्य दिवस | वारंटी | 1 वर्ष |
| वज़न | 1 किलो |
The DS200NATOG3A General Electric Mark V Voltage Feedback Scaling Board LCI is designed to attenuate and scale AC and DC voltages generated by silicon-controlled rectifier (SCR) bridges, providing precise bridge voltage feedback to control systems for accurate regulation of power generation equipment and industrial devices.
- High-precision voltage measurement with precision resistor network design
- Modular design for easy installation, maintenance, and replacement
- Robust environmental adaptability with wide operating temperature range
- Compliant with UL, CE, and CSA international safety standards
A natural gas company employs a Mark V control system equipped with the DS200NATOG3A to manage its core compressor units. This model enables high-precision control of speed and pressure, ensuring stable system operation even under harsh operating conditions.
Thanks to its high reliability, unplanned downtime at the compressor station has reached an all-time low, resulting in a continuous and stable natural gas supply and delivering significant economic benefits to the company.
| Brand Name | General Electric |
| Model | DS200NATOG3A |
| Catalog | Mark V |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $3000 |
| Warranty | 12 months |
| Processing Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
- ABB: AC800M/DSQC/Bailey INFI 90
- Bently Nevada: 3500/3300 system
- GE: IC693/IC695/IC697/IC698/IC200/IC660/IC670/IS200/DS200 series
- Honeywell: TDC 2000/TDC3000/TPS/Security systems
- Schneider: Quantum 140 series
- Siemens: MOORE/6ES5/6GK/6DD/6AR Series
- Woodward: 505/505E/9905/2301D-ST series
- Yokogawa: CS3000 system
- Allen-Bradley: 1747/1746/1761/1763/1762/1766/1764/1769/1768/1756/1789/1794/1771/1785 series
| DS200ACNAG1A | IS200AEADH1ACA |
| DS200ADGIH1A | IS200AEBMG1AFB |
| DS200ADG1H1AAA | IS200AEGIH1BBR2 |
| DS200ADGIH1AAA | IS200AEPAH1AFD |
| DS200BDAAG1A | IS200ATBAG1BAA1 |
| DS200CPCAG1A | IS200BAIAH1BEE |
| DS200CTBAG1A | IS200BICIH1ACA |
| DS200CTBAG1ACC | IS200BICIH1ADB |
| DS200CTBAG1ADD | IS200BICLH1AFD |
| DS200DACAG1ACD | IS200BICLH1AFF |
Available for immediate shipping via DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS from Xiamen port.
Email us now for competitive pricing and professional service!

